• دلیل افزایش قیمت طلا چیست

  قیمت طلا با کاهش ارزش دلار و احتمال عدم انتخاب جانت یلن به عنوان رئیس دوباره بانک مرکزی آمریکا سبب شد تا قیمت طلا افزایش یابد.

  به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از اینکه روز گذشته به کمترین قیمت 7 هفته گذشته رسید، امروز افزایش یافت.

  دلار از بالاترین قیمت یک ماه و نیم اخیر در برابر سبدی از ارزها فاصله گرفته است و این سبب شد تا قیمت طلا افزایش یابد.هر اونس طلا 4.30 دلار افزایش یافت و 1275.96 دلار فروخته شد. طلا روز گذشته کمترین قیمت از نیمه ماه اگوست برابر با 1267.76 دلار را ثبت کرد.

  به گفته یک تاجر، «مبادلات طلا در آسیا با پشتوانه تضعیف دلار اندکی بهبود یافت.»

  دلار امروز در برابر ین ژاپن و سبدی از ارزهای بین‌المللی افزایش‌های خود را از دست داد زیرا این احتمال قوت گرفته است که رئیس جدید فدرال رزرو که از سوی ترامپ انتخاب می‌شود از میان نامزدهایی‌هایی باشد که کمتر طرفدار افزایش نرخ بهره هستند.

  نعیم اصلام، تحلیلگر ارشد بازار در تینک مارکتز گفت: «ترامپ فهرستی از نامزدهای تصدی ریاست فدرال رزرو را منتشر کرد و یلن نیز در این فهرست قرار دارد و از انجایی که موضع سیاست‌های پولی فدرال رزرو در صورتی که دوباره یلن انتخاب شود، تغییر نخواهد کرد، انتشار این فهرست امیدی برای تاجران طلا ایجاد کرده است.»

  ارزان‌تر شدن دلار، قیمت طلا را برای مالکان دیگر ارزها ارزان‌تر می‌سازد درحالی‌که تقویت اوراق قرضه یعنی میل برای ریسک در میان سرمایه‌گذاران افزایش یافته است.

  منبع: فارس


 • Comments

  No comments yet

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Add comment

  Name / User name:

  E-mail (optional):

  Website (optional):

  Comment: